Naujienos    |   Skelbimai    |   Fotogalerija    |   Kontaktai   
S.Daukanto g. 19, 69430 Kazlų Rūda, tel. 8 343 98800, mob.tel. 8 615 45185
Faks. 8 343 98802, el. p. info@krvi.lt
2016-12-14 Praktinė pagalba ūkininkams

Lapkričio 30 dieną Kazlų Rūdos verslo inkubatoriuje  įvyko seminaras skirtas ūkininkams ir pavieniams gyvulių augintojams: "Praktinė galvijų bandos vadyba periode po apsiveršiavimo“. Nepabūgę prasidedančios žiemos orų į renginį atvyko per dvidešimt rajono galvijų augintojų. Šio seminaro metu buvo pateikiami realūs praktiniai pavyzdžiai ir mokymai tiek pavieniams gyvulių laikytojams tiek ir didesniems ūkininkams. Pabrėžtina tai, kad net du seminaro lektoriai - veterinarijos gydytojai yra praktikuojantys ir dirbantys Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Seminarą naujausiomis žiniomis ir statistika apie užkrečiamųjų ligų stebėseną bei prevenciją pradėjo VMVT Viršininkas - veterinarijos inspektorius Remigijus Navickas. Lektorius savo kalboje akcentavo tinkamos apsaugos nuo afrikinio kiaulių maro bei kasmet vis didesnę žalą nešančio paukščių gripo kontrolės ir prevencijos aspektus. Taip pat ūkininkai buvo supažindinti su bendra epizootologine situacija Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Antrojoje seminaro dalyje apie tinkamą pagalbą veršiavimosi metu bei karvių mastitus kalbėjo praktikuojantis veterinarijos gydytojas Gediminas Liubomirskas. Savo patarimais bei iliustruotomis, realiai pasitaikančiomis situacijomis akcentavo kaip patys ūkininkai gali suvaldyti situaciją bei kokių teisingų veiksmų reikėtų imtis susiduriant su veršiavimosi sunkumais. Šioje seminaro dalyje ūkininkai taip pat aktyviai domėjosi ir mastitų profilaktikos bei gydymo alternatyvomis.

Renginį užbaigė pagrindinis organizatorius, praktikuojantis veterinarijos gydytojas- terapeutas, Robertas Stoškus. Savo patarimais ir mintimis apie dažniausiai pasitaikančius sveikatingumo sutrikimus periode po apsiveršiavimo į diskusiją įtraukė visus susirinkusiuosius. Seminaro pabaigoje, akyvios diskusijos metu buvo aptarta ir veterinarijos paslaugų suteikimo galimybės – pristatyta UAB Roberto veterinarijos klinikos inovatyvios įrangos galimybės ir galima praktinė nauda ūkiams


Pirmas puslapis